goji-kustovnice-cinska-500g-0.jpg.big
Product Code: 8594177855089
Dostupnost produktu: Kusů skladem
Zbývá 3 kusů

Bio-detox Goji kustovnice čínská 500g

 

Goji kustovnice čínská 500g


Godži (goji) jsou plody kustovnice, což je opadavý keř s jednoduchými střídavými listy a pravidelnými purpurovými květy, řazený do čeledi lilkovité. Sušené plody godži jsou oranžovočervené a mají svraštělý povrch. Chutí poněkud připomínají rajčata. Vůně může připomínat datle, hrozinky nebo sušené brusinky a lze v ní rozeznat i sladké lékořicové tóny. Pěstují se zejména ve střední a severní Číně. Plody a mladé listy jsou v asijských zemích součástí jídelníčku. Plody a kůra kořenů jsou hojně využívány v místní medicíně. Na přelomu tisíciletí se godži objevilo  i na trhu v Evropě a Severní Americe  a od té doby jeho obliba stoupá. V České republice jsou sušené plody běžnou součástí sortimentu obchodů se zdravou výživou apotravními doplňky.

Medicínské studie potvrdily řadu léčivých účinků plodů kustovnice, pro které je v asijské medicíně využívána již po celá tisíciletí.

Mezi hlavní účinné látky v plodech kustovnice náležejípolysacharidy akarotenoidy. Paleta obsahových látek je poměrně široká. Přítomny jsou flavonoidy, volnéaminokyseliny,vitamíny,mastné kyseliny,steroidy a různé další látky. Godži je rovněž bohaté na minerální látky. Na rozdíl od většiny jinýchlilkovitých rostlin neobsahují v relevantním množstvíalkaloidy a ani glykosidy.

Ve 100g sušeného godži je obsaženo celkem 391 kJ energie, 56 g cukrů, 7,4 g vlákniny, 11 g bílkovin a 3,6 g tuků.

V letech 2008 až 2009 bylo v USA provedeno celkem 5 randomizovaných lékařských studií, které prokázaly celkové zlepšení subjektivního stavu pacientů při podávání džusu s godži oproti kontrolní skupině, která dostávala placebo. Pacientům byl podáván džus s obsahem godži odpovídajícím 150 g čerstvých plodů po dobu 14 nebo 30 dnů. Účinek se týkal subjektivního pocitu pohody, zlepšení neurologického a psychického stavu a funkcí oběhové, svalové a trávicí soustavy, a to zcela bez vedlejších účinků.

V čínské medicíně se plody kustovnice používají zejména jako tonikum k posílení vitality a prodloužení života, ke sníženícholesterolu a krevního tlaku, při léčení ledvinových chorob a k ochraně funkcejater. Také na závratě a bolesti hlavy, ke zlepšení zraku a léčení očních chorob (např. tupozrakosti), při předčasném výronu semene, na boláky v dolní části těla souvisejícími se slabostí ledvin a k posílení svalů a kostí. V Číně jsou rovněž oblíbené posilující polévky s godži, kuřecím a vepřovým masem, různou zeleninou a dalšími bylinami.

Nejčastější lékovou formou je odvar ze 6 až 12 g plodů, podávaný ve dvou nebo třech denních dávkách na lačno. Alternativní lékovou formou se lihový výluh s přídavkem medu.

V Asii je godži tradičně využíváno jako léčivo i jako potravina. Dlouhou tradici medicínského využití má zejména v Číně, Vietnamu, Tibetu, Koreji a Japonsku.


Složení: 100% Kustovnice čínská (Lycium chinense

Hmotnost netto: 500g

Země původu: Čína

Dávkování: dospělí: 20 až 30g (přibližně dvě menší hrsti) sušených plodů

Děti 3-10 let: 10-15g

Maximální denní není stanovena, nebyly prokázány negativní účinky na lidské zdraví, nedoporučuje se ale překračovat dávku 100g za den.


Minimální trvanlivost do data uvedeného na obalu.

Skladování: Udržujte v suchu a temnu při teplotě do 25°C. Po otevření uchovávejte v suchu a temnu při teplotě do 25°C a spotřebujte do 3 měsíců. Uchovávejte mimo dosah dětí.

 
Upozornění:  Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék. Není náhradou pestré stravy. Výrobek není vhodný pro děti do 3 let věku. Těhotné a kojící ženy, musí konzultovat užívání s odborníkem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu. Nezapomínejte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují správnou funkci organismu a zachování dobré kondice.Kustovnice je sířená - obsahuje méně síry než 0,1mg na 1kg.

Hmotnost: 1500.0000 g
Jednotek v balení:3
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.